Zoek binnen het forum

Zoeken naar:   
Vraag: kelder > 50 m2 apart bc?
Naam: Freek, van FFE (datum: 20-08-2007 10:13)

Hallo,
bij mij een beetje verwarring over het volgende: ik heb een 'normale' eengezinswoning met daaronder een kelder van 70 m2. Deze kelder ga ik geheel als overige gebr. functie benoemen. Nu dacht ik altijd dat bij > 50 m2 overige gebr. functie deze brandwerend gescheiden moet worden van de bovenliggende woonfunctie. Maar is dat eigenlijk wel zo? Want als ik zo de artikelen eens ga bestuderen lijkt het zo te zijn dat ik mag kiezen in dat geval: of in een apart BC, of in het BC bij de woonfunctie, maar dus niet zonder meer in een apart BC. Graag jullie meningen.
Reageer
Re: kelder > 50 m2 apart bc
Naam:
J. Bolte , van Yacht (datum: 20-08-2007 10:54)

Om hem in het BC van de woning te voegen zou het ding een 'nevenfunctie' van de woonfunctie moeten zijn. Het mag op zich wel, maar je moet het e.e.a. dan ook wel consequent doorvoeren, en hem ook voor de andere aspecten (55% eis, EPC?) als onderdeel van de woning zien. Vooral met je 55% eis kom je dan in de problemen denk ik.

Het ding is groter dan 50 m2, dus 2.106 lid 8 valt af. wanneer je hem niet bij de woning trekt, moet het een apart BC zijn, en gelden er eisen voor de grens tussen de BC's.

Makkelijkste oplossing is wellicht een apart BC met een brandwerende deur?
Reageer

Hoe werkt het?

Selecteer een vraag door te klikken op de onderwerpen van de gestelde vragen, waarna het bijbehorend antwoord zichtbaar wordt samen met daaronder de reacties.

Staat uw vraag er niet bij, dan kunt u deze ingeven

Aangeboden door:


[ S&W Consultancy ]

S&W Consultancy BV
Postbus 5185
4380 KD Vlissingen

Bij klachten of misbruik kunt u mailen naar:
e-mail bouwhelp@s-w.nl

We kunnen vragen helaas niet per e-mail beantwoorden. Antwoorden worden gegeven door gebruikers van de website als u uw vraag toevoegt.

Advies|Indeling|Ontwerp


[ Emma Interieuradvies]


emma-interieuradvies.nl